Jakie standardy powinna spełniać dobra kwatera pracownicza?

Kwatery pracownicze powinny w praktyce spełniać szereg standardów, w przeciwnym razie będą po prostu niewygodne do zamieszkania. Jakie kryteria są w tym przypadku absolutnie kluczowe?

 

Wymogi stawiane przez prawo

 

Zgodnie z obowiązującą literą prawa, takie pokoje powinny zapewniać każdemu z pracowników osobne łóżko wraz z materacem, a także kompletem pościeli i kołdrą. Konieczne jest dodatkowo to, aby każdy miał do własnej dyspozycji krzesło oraz szafę na ubrania, ewentualnie jej wydzieloną część. Wygodne pokoje dla pracowników oferowane współcześnie zazwyczaj mają jednak wiele dodatkowych udogodnień sprawiających, że pobyt jest zdecydowanie bardziej przyjemny.

 

Wygodna kuchnia i łazienka

 

Dłuższy pobyt w takim miejscu nie może obyć się również bez dostępu do dobrze wyposażonej kuchni, a także komfortowej w przebywaniu łazienki. W tej ostatniej powinny znajdować się dodatkowo takie akcesoria jak suszarka na pranie, pralka, szafka na przybory toaletowe oraz lustro.

Jeśli zaś chodzi o kuchnię w kwaterze pracowniczej, jest ona niemniej ważna i musi być wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty, przydatne podczas przygotowywania posiłków lub konieczne do ich podgrzewania. Będzie to więc kuchenka gazowa albo indukcyjna, kuchenka mikrofalowa i sporadycznie także piekarnik.

Jeśli chodzi o kuchnię ważne jest dodatkowo to, aby były w niej dostępne podstawowe akcesoria kuchenne, w tym szklanki, garnki oraz sztućce. Choć wydaje się to dość oczywiste, to niestety nie każda kwatera spełnia kryteria pod tym względem. Może się więc okazać, że pracownicy będą wyjątkowo niezadowoleni z pobytu w miejscu, pozbawionym takich akcesoriów.

 

Bezpłatny dostęp do Wifi

 

Obecnie standardem w pracowniczych kwaterach jest również to, aby móc korzystać z wysokiej jakości połączenia Wifi. Jest ono niezbędne w celu wygodnego kontaktowania się z najbliższymi, a także przyjemnego spędzania wolnego czasu.

Jak widać dobre kwatery pracownicze powinny spełniać szereg kryteriów, aby były maksymalnie wygodne do przebywania. Jeśli szukasz takiej oferty dla swoich pracowników, koniecznie sprawdź, co możemy Ci zaoferować.

Komfortowe pokoje

Wybierz apartament, który najbardziej Ci odpowiada

Strzałka w lewo Strzałka w prawo

Kwatery Styczyńskiego

Ikona gościmax. 7 os.

Zobacz szczegóły

Kwatery Spacerowa

Ikona gościmax. 15 os.

Zobacz szczegóły

Kwatery Przejazdowa

Ikona gościmax. 15 os.

Zobacz szczegóły

Pokoje dwuosobowe z prywatną łazienką

Ikona gościmax. 2 os.

Zobacz szczegóły

Kwatery Nowy Świat

Ikona gościmax. 10 os.

Zobacz szczegóły

Mieszkanie dla 5 osób

Ikona gościmax. 5 os.

Zobacz szczegóły

Kwatery Jana Pawła

Ikona gościmax. 8 os.

Zobacz szczegóły

Mieszkanie dla 7 osób

Ikona gościmax. 7 os.

Zobacz szczegóły

Kwatery Hlubka

Ikona gościmax. 15 os.

Zobacz szczegóły

Kwatery Tarnogórska

Ikona gościmax. 30 os.

Zobacz szczegóły
Zobacz wszystkie